Студенти училища знайомляться з невідомими сторінками біографії славетного Кобзаря

   Україна – це особистості, які формують обличчя її історії. Усього 47 років прожив Тарас Шевченко, проте все, що зробив Великий Кобзар назавжди залишає його серед живих, утверджує як геніального нашого сучасника і далекоглядного пророка. Йому рукоплескали, ним захоплювалися. Його досі люблять і поважають мільйони. Чому ж слава не принесла Шевченкові щастя? Прості питання, питання про нього, ставлять вчених у глухий кут. Якою людиною був Шевченко? Що любив? Про що мріяв?

  До знаменної дати, яку Україна відзначає 9 березня, для студентів Ужгородського державного музичного училища імені Д.Є. Задора викладачем української мови та літератури  Яковлєвою Вікторією Борисівною була проведена лекція-презентація сенсаційного фільму про життя поета «Таємниці генія Шевченка», який зняли до 200-ї річниці з дня народження Кобзаря. За словами авторів фільму, розкриття таємниць Тараса Шевченка перетворилося на справжній детектив, над яким працював Департамент журналістських розслідувань каналу «1+1».

   У фільмі розказують про парадокси і таємниці Шевченка, про його кохання, нащадків. Адже і досі не відомо, чи були у Кобзаря власні діти та чому цар Микола І насправді забороняв йому на засланні не тільки писати вірші, а й малювати. Фільм поєднує два плани оповіді. Перший – власне документальний, причому географія зйомок вийшла далеко за межі України. До того ж були проведені графологічні експертизи рукописів Шевченка та ідентифікація осіб за фізіогномічними ознаками. Другий план – художній фільм-реконструкція,  ігрові епізоди, реконструкції найважливіших моментів із життя Шевченка. Самого Кобзаря грають троє професійних акторів: у дитинстві, юності та зрілості.

  Презентація справила неабияке враження, зацікавила та тримала в напрузі глядачів до остаточного висвітлення окремих «білих плям» із життя поета.

Методист відділення

Кузьмінська Н.Я.