«Крути – наша пам’ять, наша біль»

   Під такою назвою відбувся урок-пам’ять про загиблих героїв нашої держави, які поклали свої життя у боротьбі за незалежність України. Урок провела викладач історії України Серкез О.А., у ході якого студенти переглянули документальний фільм «Герої України. Крути. Перша Незалежність». Викладач розповіла також студентам, що 29 січня 1918 року в умовах боротьби за збереження української державності відбувся історичний бій під Крутами. Спробу зупинити радянські війська, які вели наступ на Київ, здійснив загін студентів, військових курсантів, гімназистів-старшокласників, які утворили Помічний Курінь Студентів Січових Стрільців під командуванням сотника Омельченка. Озброївшись рушницями, десятком кулеметів, однією гарматою, вони закріпили свої позиції на залізничній станції Крути. Маючи багаторазову перевагу у чисельності, червоноармійці зім’яли оборону і знищили захисників незалежності України. Деякі історичні джерела свідчать, що із 500 осіб 260 – загинули, 28 – потрапили в полон та були закатовані, 4 – вивезли на допит до Харкова, доля їх невідома. Ті, хто врятувався, спромоглися розібрати залізничну колію і на декілька днів затримати радянські війська.

   Бій під Крутами підтвердив готовність молоді відстоювати ідеали української революції і став символом національної честі. 97 років минуло з того часу, а історія, на жаль, повторилася: над українською державністю знову нависла російська загроза. І знову молодь відстоює нашу незалежність, територіальну цілісність, віддаючи найдорожче – своє життя. У цей день вшануймо пам'ять загиблих за Україну.

   Отже, підсумовуючи, викладач наголосила на необхідності пам’ятати героїв нашої країни, оскільки завдяки ціні їхнього життя ми сьогодні живемо в незалежній державі, а також закцентувала увагу студентів на тому, щоб берегти і захищати свою державу, беручи приклад із героїв, пам’ять про яких невмируща завдяки нам.

Методист відділення

Кузьмінська Н.Я.