«Голокост – національна трагедія України»

   

   В Ужгородському державному музичному училищі імені Д.Є. Задора  27 січня 2017 року відбувся виховний захід на уроці історії для вшанування пам'яті жертв Бабиного Яру під назвою «Історія та уроки Голокосту». Цей день був запроваджений 1 листопада 2005 р. рішенням Генеральної Асамблеї ООН і відзначається щорічно 27 січня. Саме цього дня 1945 р. Червона армія визволила в'язнів найбільшого нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцимі.

   Метою заходу є дослідження маловідомих сторінок всесвітньої та української історії, краєзнавства, питань, пов’язаних з історією Голокосту, долею українського єврейства в роки Другої світової війни. Молоді люди, студенти, вивчають історію Голокосту як складник власної національної історії. Цей виховний захід сприяє розвиткові в українському суспільстві ідей толерантності, взаєморозуміння, міжнаціональної злагоди.

   Офіційно визнано, що від 5,5 до 6,1 мільйона євреїв було вбито протягом 1939-1945 рр., з них від 2,2 до 2,5 мільйона на території колишнього Радянського Союзу – значною мірою в Україні. Три мільйони осіб знищено в газових камерах, близько двох мільйонів розстріляно, інші померли від голоду, виснаження, примусової праці або в інших екстремальних життєвих умовах, у яких вони були змушені перебувати. На сьогодні Голокост – це уособлення людських страждань і тотального зла, символ трагічної долі всього людства.

   Нині студенти Ужгородського державного музичного училища імені Д.Є. Задора, батьки і діди яких не мали жодного стосунку до винищення єврейського населення під час Другої світової війни, змогли зворушливо доторкнутися до однієї з найтрагічніших сторінок історії ХХ століття, переглянувши однойменний документальний фільм.

Методист відділення

Кузьмінська Н.Я.