Меню розділу

Cічень 2019

Анонс заходів бібліотеки

Ужгородського музичного коледжу імені Д.Є. Задора

на січень 2019 року

    Шановні відвідувачі і користувачі бібліотеки Ужгородського музичного коледжу імені Д.Є. Задора! Новорічні канікули минули, починається навчання в новому семестрі. Запрошуємо Вас завітати за навчальною літературою. Однак бібліотека готує багато цікавого, тож ознайомтеся із планом майбутніх заходів і завжди будьте в курсі подій!

 

Протягом року

Навчайтеся! Шановні студенти музичного коледжу, бібліотека може стати вірним другом для кожного з Вас! Досить раз розібратися з мудрістю впорядкування каталогу та правилами опису книжкових карток, і Ви відкриєте двері до скарбів фонду навчального закладу. Щотижня, по п’ятницях, на уроках бібліотечно-бібліографічної грамотності, Ви осягнете основи роботи активного користувача бібліотеки  (уроки проводяться за попереднім запитом).

Як зазначав Г.С. Сковорода: «Хто думає про науку, той любить її, а хто її любить, той ніколи не перестає вчитися…». Тож запрошуємо освітити собі шлях у майбутнє на виставці книжкових новинок «Золотий рудник знань» із циклу «Зупинись на хвилинку – подивись на новинку!»

До уваги викладачів! Ви постійно обмежені у вільному часі, але бажаєте підвищувати свій професійний рівень? Тоді завітайте до бібліотеки, що пропонує для вас серію постійнодіючих тематичних виставок «Професійний навігатор», а також огляди спеціальної фахової періодики.

22 січня

22 січня 2019 року відзначається 100-річчя з дня проголошення Акту злуки.

         Ми живемо в незалежній і суверенній країні. Але шлях до нашої незалежності був дуже довгим і тернистим. Акт злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки став першим кроком до об’єднання українських земель.

       Щороку наш народ з вдячністю згадує тих героїв, які словом і багнетом намагалися відродити незалежну соборну Українську державу. Українська мрія - єдність, свобода і незалежність стали реальністю. Основа державності, якої споконвіку намагалися позбавити цю прекрасну частину земель всі її так звані сусіди, прикриваючись «високими» інтересами, час від часу набувала цілком ясні обриси. Так сталося і на початку 1919-го.

           Запрошуємо всіх переглянути матеріали газетно-ілюстративної виставки: «Соборність - важлива віха в історії України».

24 січня

         Голокост – одне з найбільш похмурих і кривавих явищ ХХ ст. В результаті масових вбивств жертвами нацистів стали старі люди, жінки, діти єврейської національності. За роки Другої світової війни було знищено майже 6 млн. євреїв. 27 січня 1945 року були визволені тисячі в’язнів нацистського табору смерті Аушвіц. Цю дату і проголошено Днем пам’яті жертв Голокосту.

          Горем і болем стали ці події для всіх, кривавою лінією пройшли через кожне серце.  Наш священний обов’язок – навіки зберегти пам’ять про тих, хто став жертвою смертельних жорен нацизму. Життєписи цих людей – уроки істинної мужності та патріотизму для сучасників. Сьогодні, потерпаючи від кривавої військової агресії на сході країни, ми особливо гостро усвідомлюємо ціну свободи, миру та безпеки. До Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв Голокосту в Україні бібліотека коледжу пропонує переглянути ілюстративну виставку:«Голокост-трагедія людства ».

25 січня

Завітайте!  

         27 січня  виповнюється 180 років від дня народження відомого  неперевершеного народознавця, збирача духовних скарбів  українського народу, поета, автора слів Державного гімну України Павла Платоновича   Чубинського.    Народився  Павло Чубинський

27 січня 1839 року неподалік Києва. Навчався в Другій київській гімназії, у Петербурзькому університеті на юридичному факультеті. Все життя збирав та записував українські народні звичаї та обряди, які згодом видані в сімох томах.

           Створення українського гімну бере початок з 1862 року. Поширення цього вірша сталося миттєво. Наступного року у львівському журналі «Мета» з’явилася перша публікація віршу, а Михайло Вербицький написав до нього музику. З нотами вперше вірш надрукований в 1865 році, як Державний гімн використаний у 1917 році. І лише 15 січня 1992 року музична редакція Державного гімну була затверджена Верховною Радою України.

            З його нелегкою долею пропонуємо ознайомитися переглянувши газетно-ілюстративну  виставку: «Рука на серці і Чубинський » із циклу: «Відомі українці».

       29 січня

29 січня Україна вшановує день пам’яті Героїв Крут.

         29 січня 2019 року в Україні, на загальнодержавному рівні, відзначається річниця бою під Крутами, котрий для Українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.

         В бібліотеці Ужгородського музичного коледжу ім. Д.Є.Задора відбудеться бесіда на патріотичну тематику до вшанування пам’яті Героїв Крут та до річниці бою під Крутами. Пропонується також переглянути матеріали книжково-ілюстративної виставки «Крути: яскрава і трагічна сторінка історії».

 

 Щиро вдячні всім, хто давно з нами, і відкриті для кожного!