Меню розділу

березень 2018

Анонс заходів бібліотеки

Ужгородського музичного коледжу імені Д.Є. Задора

на березень 2018 року

    Шановні відвідувачі і користувачі бібліотеки Ужгородського музичного коледжу імені Д.Є. Задора!

Продовжується навчання в другому семестрі. Запрошуємо Вас  завітати за навчальною  літературою.

Однак бібліотека  готує багато цікавого, тож ознайомтеся із планом майбутніх заходів

і завжди будьте в курсі подій!

Протягом року

Навчайтеся! Шановні студенти музичного коледжу, бібліотека може стати вірним другом для кожного з Вас! Досить раз розібратися з мудрістю впорядкування каталогу та правилами опису книжкових карток, і Ви відкриєте двері до скарбів фонду навчального закладу. Щотижня, по п’ятницях на уроках бібліотечно-бібліографічної грамотності Ви осягнете основи роботи активного користувача бібліотеки (уроки проводяться за попереднім запитом)

Як зазначав Г.Лейбніц: «Книга – казкова лампа, що дарує людині світло на далеких і темних дорогах життя». Запрошуємо освітити собі шлях у майбутнє на виставці книжкових новинок «Золотий рудник знань» із циклу «Зупинись на хвилинку – подивись на новинку!».

До уваги викладачів! Ви постійно обмежені у вільному часі, не бажаєте витрачати додаткові кошти, але відчуваєте брак професійної підтримки? Завітайте до бібліотеки, що пропонує серію постійно діючих тематичних виставок «Професійний навігатор», а також огляди спеціальної фахової періодики.

5 березня

340 років від дня народження Антоніо Вівальді (1678 -1741) – італійського композитора, скрипаля - віртуоза в бібліотеці музичного коледжу відзначать годиною спілкування на тему: «Пори року». Величезна кількість творів Антоніо Вівальді ( всього відомо близько 825 окремих композицій) свідчить про його винятковий талант. Подібно до Перголезі, Моцарта, Шуберта і Мендельсона Вівальді вирізнявся своїм феноменальним «скорописом» , який був предметом його особливих гордощів, а невпинне прагнення досконалості призвело до написання багатьох шедеврів, які вважаються неперевершеними до наших днів.

9-12 березня

В бібліотеці музичного коледжу відбудеться перегляд презентації  на тему: « Живописна спадщина Т. Г. Шевченка » до 204 річниці від дня народження. Т.Г. Шевченко, як художник займає одне із самих почесних місць в українському образотворчому мистецтві. Тарас Григорович Шевченко був одним із перших художників, які заснували новий реалістичний напрям, він був одним із видатних майстрів офорту у вітчизняному мистецтві, володів всіма відомими тоді засобами графічного зображення. Т. Г. Шевченка без перебільшення можна назвати геніальним художником, в його картинах відбилась вся глибина і самобутність його особистості. Т. Г. Шевченко відомий у світі в першу чергу як художник слова, однак це аж ніяк не зменшує його слави, як художника. Шевченко був справжнім творцем Української землі. Пам’ятаймо про це!

4  березня

2018 рік – Рік реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право» До Міжнародного дня захисту прав споживачів  бібліотека проведе інформаційний  навігатор. «Права споживачів»

Захист прав споживачів – це складова частина захисту прав людини. Споживач здійснює керівну функцію на споживчому ринку. А це можливо лише за активної життєвої позиції кожного громадянина країни та державної підтримки.

Виходячи з принципу, закріпленого в ст. 3 Конституції України про те, що людина, її життя і здоров’я, честь та гідність, недоторканність і безпека визнані в Україні найвищою соціальною цінністю, права споживачів належать до найголовніших соціальних прав громадян, захист яких покладено на державу. Ці принципи конкретизовано в положеннях ст. 4 Закону України «Про захист прав споживачів», згідно з якою, споживачі під час придбання, замовлення або використання продукції, яка реалізовується на території України, для задоволення своїх особистих потреб мають право на державний захист своїх прав.

20 березня

В 2018 році Всесвітній день Землі відзначається 20 березня. Наша планета Земля - наш рідний дім, в якому створені  особливі сприятливі умови  життєдіяльності, що відкривають для нас багато можливостей й достатній простір для їх реалізації. Далеко не кожна планета наділена таким  потенціалом і розташована в таких унікальних умовах, які дозволили б розквіт життя і її форм на такому здавалося б обмеженому просторі у Всесвіті. В наш час нещадно використовуються її ресурси, люди порушують порядок у своєму власному домі, виснажуючи його і не даючи йому часу для поповнення своїх власних сил. Ми всі відповідальні за мир і гармонію, без якої життя на нашій планеті знаходиться під великим питанням. Добра воля і добрий дух в силах зупинити всякий наш помилковий напрямок і не будемо забувати про це. Будемо використовувати цю можливість, щоб зберегти перспективу життя! Пропонуємо переглянути матеріали періодичних видань на дану тематику.

21 березня

21 березня - Всесвітній день поезії. Весна надихає, кличе до творіння чогось високого, красивого, переповнює груди почуттями, які виливаються в чаруючі душу слова − поезію. Це напевно, знаково, що саме 21 березня визнано Всесвітнім днем поезії.

У 1999 році на 30 сесії генеральної конференції ЮНЕСКО було вирішено відзначати Всесвітній день поезії 21 березня. Перший Всесвітній день поезії святкувався у Парижі, де знаходиться штаб-квартира ЮНЕСКО. «Поезія, - говориться в рішенні ЮНЕСКО, - може стати відповіддю на найгостріші і найглибші духовні питання сучасної людини, але для цього необхідно привернути до неї широку суспільну увагу. Крім того, Всесвітній день поезії повинен дати можливість ширше заявити про себе невеликим видавництвам, чиїми зусиллями, в основному, доходить до читачів творчість сучасних поетів, літературним клубам, що відроджують одвічну традицію живого поетичного слова». Цей День, вважає ЮНЕСКО, покликаний послугувати створенню у засобах масової інформації позитивного іміджу поезії як справді сучасного мистецтва, відкритого людям. Поезія для нас – не просто римовані рядки, які дарують естетичну насолоду. Це глибока і довічна любов, що підносить із туги й зневіри, надихає на життя й осяває нашу дорогу. Вона завжди прилітає на поклик: «Врятуй мене, Поезіє!»

В бібліотеці відбудуться поетичні читання «Поезії одвічна висота» Запрошуємо!

27 березня

Традиційно цей день проходить під девізом «Театри як засіб взаєморозуміння та зміцнення миру між народами».

День театру – це свято всіх працівників театру, а не тільки акторів, адже «театр починається з вішалки». Тут немає другорядних професій, тому цей день відзначають також режисери-постановники, продюсери, звукоінженери, сценаристи, світлотехніки, гардеробники та білетери.

Вперше про театр згадується в джерелах, що датовані 497 роком до н.е. В них говориться про проведення свята, присвяченого богу Діонісу. Перша будівля театру з’явилась у Римі в 55 році до н.е., там виконували вірші та невеликі п’єси, переспіви легенд та міфів.

Перший український стаціонарний театр був відкритий у Львові в 1795 році, а через 24 роки з’явилася перша українська п’єса «Наталка-Полтавка» Івана Котляревського.

В Україні з нагоди Міжнародного дня театру проводяться театральні фестивалі, артисти отримують нагороди та державні звання, а глядачі йдуть на прем’єри вистав.

Міжнародний день театру відзначається щорічно 27 березня. Це не просто професійне свято митців сцени, це свято мільйонів глядачів. До вашої уваги інформревю «Історія театрального мистецтва».

Дізнайтеся більше та отримайте відповіді на запитання.

Щиро вдячні всім, хто давно з нами, і відкриті для кожного!