Обласний методичний семінар з музично-теоретичних дисциплін

Незважаючи на непрості виклики сьогодення, кожен з нас, на своєму місці, продовжує займатися професійною діяльністю та спільно, підтримуючи один одного прямуємо до бажаної Перемоги!

Робота з нашими талановитими дітьми, надання їм якісних знань, виховання в них духовних та моральних цінностей - є запорукою процвітання України. І сьогодні, як ніколи, ми повинні поглибити особливу увагу саме Українській музиці, її популяризації, вивченні, розумінні та усвідомленні через неї свого генетичного коду.   

Днями, 28-29 квітня та 04 травня 2022 року, викладачі циклової комісії «Теорія музики» комунального закладу «Ужгородський музичний фаховий коледж імені Д.Є.Задора» Закарпатської обласної ради у співпраці з комунальним закладом «Обласний організаційно-методичний центр культури» Закарпатської обласної ради та викладачами мистецьких шкіл області на комунікаційній платформі Zoom, у відео-конференції, успішно та результативно провели обласний методичний семінар з музичної літератури на базі Ужгородської музичної школи №1 імені П.І.Чайковського (спільно з Середнянською школою мистецтв, викладачі-консультанти – викладач-методист Мокану Л.М., Тюпа-Павай В.О.), Олешницької мистецької школи (викладач-консультант – голова циклової комісії «Теорія музики», викладач-методист Стинич Н.І.), Дубівської школи мистецтв (викладач-консультант – Пришляк Н.І.), Велятинської школи мистецтв (викладач-консультант – Бізіля Н.Ю.), Великолучківської школи мистецтв (викладач-консультант – к.мист., викладач-методист Мадяр-Новак В.В.).

Обрана тема методичного семінару – «Специфіка подання жанру хорового концерту в творчості українських композиторів другої половини XVIII ст.», дала можливість вкотре усвідомити багатство рідної культури та безцінний спадок наших музичних геніїв, котрі увіковічнили свій талант у нотних зразках. Присутні мали можливість почути та побачити якісно-виконану фахову роботу наполегливих, відданих своїй праці, молодих колег (випускників спеціалізації «Теорія музики» УжМФК ім.Д.Є.Задора): Мирослави Іванівни Цап (Велятинська ШМ), Віри Ігорівни Лапчак (Дубівська ШМ), Тетяни Михайлівни Довжанин (Олешницька МШ) та колег старшого покоління: Олени Владиславівни Мильо, викладача-методиста Наталії Тиборівни Піцур (УжМШ №1 ім.П.І.Чайковського), викладача-методиста Оксани Михайлівни Жирош (Середнянська ШМ), Тетяни Іванівни Волошин, викладача-методиста Любов Петрівни Лукіної (Великолучківська ШМ). Були запропоновані до перегляду та обговорення записи відео-уроків по заданій темі та методична доповідь (підтверджена ілюстративним матеріалом,  цікавими порівняльними аналогіями, ґрунтовним оглядом наявних джерел інформації). Всі продемонстровані уроки були надзвичайно цікавими та отримали високу оцінку від колег. 

Для висвітлення теми зустрічі, кожен викладач підійшов творчо та відповідально. Було опрацьовано багато музикознавчої літератури, аудіо та відеоматеріалів, дослідницькі праці, першоджерела. Детальніша увага була зупинена на постаті Максима Березовського та ролі жанру духовного хорового концерту у творчості митця (на прикладі хорового концерту «Не отвержи мене во время старости»), також були зазначені шляхи розвитку вище згаданого жанру у творчості Дмитра Бортнянського та Артема Веделя – як найцінніше досягнення українського духовного хорового спадку другої половини XVIII ст.   

Щиро висловлюємо вдячність викладачам, які взяли на себе відповідальність у проведенні заходу, за їх щоденну наполегливу працю, за результативність та хороший рівень підготовки чудових учнів. Окремо висловлюємо подяку кожному з директорів шкіл, які сприяли, у цей непростий час, забезпеченню повноцінної роботи семінару. Дуже приємно було почути на зустрічі слова подяки від директорів мистецьких шкіл викладацькому складу та дирекції Ужгородського музичного фахового коледжу імені Д.Є.Задора за якісну, професійну підготовку випускників, які нині, працюючи, гідно продовжують справу своїх наставників.

З вірою у перемогу світла над темрявою, у нескореність України та її відновлення ми прямуємо до бажаного МИРУ та ПЕРЕМОГИ!!! Хай Бог усіх нас оберігає! Слава Україні! Героям Слава!

Циклова комісія «Теорія музики»:
викладач вищої кваліфікаційної категорії Наталія Бізіля
 голова циклової комісії, викладач-методист,
 викладач вищої кваліфікаційної категорії Наталія Стинич