Меню розділу

   

 

  

  

День Соборності України – важлива віха історії держави

   

   22 січня – особлива дата в історії Української держави. Цього дня українці щорічно святкують День Соборності, свято проголошення Першої Незалежності та Акту злуки УНР і ЗУНР.

   Незалежність була проголошена IV Універсалом Української Центральної Ради у 1918 році, а вже за рік, у той же день, на Софійському майдані в Києві, відбулось офіційне об’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки в одну державу. Після цього відбувся молебень та військовий парад.

   «Однині воєдино зливаються століттями відірвані одна від одної частини єдиної України – Західноукраїнська Народна Республіка (Галичина, Буковина, Угорська Русь) і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка».

   З нагоди відзначення 101-ї річниці проголошення Акту злуки у бібліотеці Ужгородського музичного коледжу відбулася година спілкування «Доленосна віха нашої історії». Протягом тижня студенти також мають можливість ознайомитися з матеріалами тематичної газетно-ілюстративної виставки.

ЦІКАВО

*Перше офіційне та масштабне святкування Соборності відбулось аж у 1939 році, в столиці Карпатської України, місті Хуст. На той час ці землі знаходились у складі Чехословаччини, а День Соборності став найбільш масовим заходом українців за 20 років. На демонстрацію тоді вийшло понад 30 тисяч учасників.

*У 1990 році відбувся ще один знаковий масовий захід під назвою "Живий ланцюг". Тоді люди вишикувалися від Києва до Львова та Івано-Франківська. За різними оцінками, участь у такій акції взяли до трьох мільйонів людей. Відтоді традиція «живих ланцюгів» збереглася і практично щороку багато українців виходять на підтримку такого символічного святкового дійства.

*У сучасній Україні, на державному рівні День Соборності вперше відзначався вже у 1999, році після відповідного указу Президента.